Değerli Galatasaraylılar,

Galatasaray Adası’nın işletmeciye kiralanma süresinin sonuna yaklaşırken doğal olarak konu gündeme gelmektedir.

Galatasaray Düşünce Derneği, 21 Mayıs 2014 tarihinde 100 kadar üyenin katılımı ile Point Otel’de bir panel düzenleyerek “Nasıl bir Galatasaray Adası istiyoruz?” sorusuna cevap aramıştı.

Panelist olarak dönemin Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi hukukçu Mehmet Karlı ve Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak’ın katıldıkları toplantıda, Galatasaray Adasındaki mevcut hukuki durum değerlendirilmiş ve adanın geleceğinin şekillenmesi adına görüşler belirtilmişti.

Panel sonunda üyelerin katılımı ile yapılan anket sonucu mevcut durumdan üyelerin memnun olmadığı ve gelecekte adanın, Galatasaray Adası adı ile ve Galatasaray’ın sosyal tesisi olma özelliği ön plana çıkarılarak değerlendirilmesi genel görüş olarak ön plana çıkmıştı.

Yapılan değerlendirmeler sonucu yeni dönem için üyelerin Galatasaray Adası ile ilgili isteklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

a- Adanın adı kesinlikle “Galatasaray Adası” olarak kullanılmalı, adada Galatasaray bayrağı, logoları ve emareleri gururla sergilenmelidir.

b- Restoran, havuz vs. tüm bölümlerde üyelere özel bölümler ayrılmalıdır.

c- Üyelere ve misafirlerine anlamlı ve başkalarından yüksek indirim uygulanmalıdır.

d- Üyeler ile bir kulüp temsilcisi gerektiğinde özel olarak ilgilenmeli, üyelere indirim dışında da ayrıcalıklı olduklarını hissettirecek şekilde davranılmalıdır.

e- Galatasaray Adasının sosyal tesis şeklinde kullanımı ön plana çıkarılmalı; üyeler haricine açık kalmasını, kulüp açısından anlamlı kılacak gelir getirici rakama kiralanması sağlamalıdır. Aksi taktirde, kulübün bütçe büyüklükleri içinde önemli olmayacak bir kira geliri yerine tamamen sosyal tesis olarak kullanımı tercih edilmelidir.

f- Bu konuya özel bir Genel Kurul yapılması yararlı olacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve üyelerinin dikkatine sunarız.

Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, 5619

Galatasaray Düşünce Derneği Yönetim Kurulu adına,

Başkan