Galatasaray Spor Kulübü Üyelerinin Bilgisine,

Galatasaray Düşünce Derneği (GSDD), sadece Galatasaray Spor Kulübü (GSK) üyelerinin katılımı ile oluşan ve yine sadece GSK’nü daha ileriye götürmeyi amaçlayan düşünce ve fikirlerin özgürce tartışıldığı bir oluşumdur. Derneğimizin üyeleri farklı görüşlere sahip olabilir ve genel kurullarda farklı yönlerde karar verebilirler, bu durum her üyenin kendi sorumluluğundadır ve sadece kendisini bağlar. Temel amaç, Galatasaray’ımız için yararlı olabilecek her düşünceye açık olmak ve o düşünceyi çekinmeden, kurallar koymadan, samimiyetle ve her yönü ile tartışabilmektir.

Bu fikir alışverişinin sadece GSDD üyeleri arasında kısıtlı kalmaması için Galatasaray gündemi ile ilgili paneller, misafir üye sohbetleri, duayen sporcu davetleri düzenlenmektedir. Bir gün bir eski yönetici ya da bir emektar basketbolcumuz, diğer bir gün Divan Kurulu başkanımız ya da duayen bir ağabeyimiz davetli olabilmektedir. GSK’nün Sayın Başkan’ı, çok sevdiğimiz kulübümüzün başkanı olması sıfatı ile her zaman fikir ve projelerimizi karşılıklı paylaşmak istediğimiz önemli bir şahsiyettir. Kulübümüzün bu dönemki Sayın Başkanı da bu çerçevede GSDD yönetimi tarafından müteaddit defalar davet edilmiş, ancak sanırız yoğun programı sebebi ile toplantılarımıza henüz katılamamıştır. GSK Başkanları ve başkan adayları, GSDD üyelerinin birlikte düşünce paylaşacağı önemli konuklarıdır.

GSDD, GSK üyeleri bünyesinde geliştirilen farklı fikir, düşünce ve projeleri tartışmak amacı ile bundan sonra da farklı yönlerde düşünen ve farklı görüşlere sahip misafirler davet edecektir. Bu davetlerde tarafsız olarak ve Galatasaray etik değerlerine uygun çerçevede tüm fikirlerin tartışılması esastır. Daha önce de açıkladığımız üzere, GSDD ‘fikri hür vicdanı hür’ ilkesini temel edinerek, üyelerine bu ortamı yaratmak için çaba göstermektedir. Üyelerimiz karar ve düşüncelerinde serbesttir; tartışmalar sonunda ortak tercih ve temayüller ortaya çıksa da, blok şeklinde hareketler ve düşünce kalıplarına bağımlılık GSDD’nin misyonu veya üslubu değildir.

Saygılarımızla,
Galatasaray Düşünce Derneği Yönetim Kurulu
www.gsdusuncedernegi.org