Değerli Galatasaraylılar,

Galatasarayımız’ın 29 Eylül 2018 tarihinde yaptığı Olağanüstü Genel Kurulda alınan kararların hayırlı olmasını dilemek ile birlikte 113 yıllık Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurullarında görülmeyen, maalesef son yıllarda giderek artış gösteren bazı üzücü olaylar toplantımıza leke düşürmüş, geleceğe yönelik endişelere yol açmıştır.

Genel kurullar başladıktan sonra seçilen Divan Başkanı ve heyeti toplantı sonuna dek salonun tek yetkili organıdır. Divan Başkanı’na doğru yürüyerek ve ses yükselterek yapılan saygısız tavırlar, Divan Başkanı tarafından söz verilen üyeye yönelik müdahaleler Galatasaray camiasının demokratik, özgürlükçü ortamına yakışmamaktadır.

Televizyonları başında bizleri izleyen taraftarlarımıza da yansıyan bu durum camiamız için prestij kaybı doğuracak boyutlara ulaşmış, kulübün en yetkili organı olan Genel Kurul’da yaşananlar harici odaklarda farklı tezahürlere neden olabilecek seviyeye gelmiştir.

Bu aşamada camianın tüm bileşenlerine sağduyu, birlik ve beraberlik tavsiye ediyor; bu gibi durumların kulübün gereken mercileri tarafından değerlendirilerek daha ileri aşamalara varmaması için gereken önlemlerin hızla alınması, ayrıca sağlıklı Genel Kurulların yapılabilmesi için elektronik oylama ve benzeri gerekli maddeleri de içeren kapsamlı bir Tüzük Genel Kurulu’nu toplanması gereğini dikkatinize sunuyoruz.

Saygılarımızla,

2 Ekim 2018

Galatasaray Düşünce Derneği Yönetim Kurulu adına,

Başkan,

Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, 5619